26 Ağustos 2012 Pazar

Yemek Tarifleri schwarzwald - karaorman gezisi


Geçen hafta klasik haftasonu gezintilerimizden birini Almanya güney schwarzwald feldberg'e yaptık. Bize en yakın kayak noktası olan feldberg (Alp dağlarından da yakın 60km. kadar) çevreninde en yüksek noktası. İsviçre'de yani Basel'de hava sıcaklığı 20C deydi bizde de yazlık kıyafetler feldberge çıktık hala kar var iyiki arabanın arkasında hırkalarımız varmış. Schwarzwalde gittiğiniz zaman mutlaka karaorman pastasınıda görüntüleyin diyen adaşım lezzet yağmurununda isteğini gerçekleştirip pastayı orjinal mekanında görüntüledim işimi nasıl bir aşkla yapıyorum görüyorsunuz hepsi sizler için.. Fazla lafa boğmadan sizleri resimlerle başbaşa bırakıyorum..

eriyen kar suları gümbür gümbür akıyordu :) çivi gibiydi su:)otel tercih edilebileceği gibi bu tarz dağ evleride kiralanabiliyorhala snowboard ve kayak yapanlar vardı yanımıza kızaklarımızı alsaydık bizide kimse tutamazdı:)


Feldbergin biraz aşağısında schluchsee'ye indik karaormanın güzel köylerinden biri

yazın gölde suyla ilgili aktiviteleri yapmak mümkün su kayağı, yüzmek gibi
gölün çevresi Abantı anımsattı bana
 Bu bizim ilk karaorman gezintimiz değil daha öncede gelmiştik ama farklı noktalarına, orman içine dalıp köylerini gezmiştik bu sefer daha farklı oldu. Göl kenarındaki bu dört yıldız oteli karaorman pastasını görüntülemek için gözüme kestirdim. Otel bir harika 2 yetişkin 2 çocuk oda+kahvaltı 130euro bilginize sunulur otelin diğer hizmetleride içinde sauna gibi, yazın hafta sonu kaçamağı yapmaya karar verdik ailecek gölde yüzülüyorda mis gibi daha ne olsun..
orjinal mekanında orjinal karaorman pastasıSeval'cim tarifini maalesef alamadım ama tecrübelerime dayanarak hemen anlatıyorum: klasik pandispanya yapmışlar yumurta, un, şeker, kakao, vanilya, kabartma tozu zannediyorum yumurta akını ve sarısını ayrı kullanmışlar yumurta akı kar yapılmış sarısı öyle eklenmiş. 
Pandispanyası çok yoğun kiraz rakısıyla ıslatılmış
Krema ve krema sertleştiricisi çırpılarak kullanılmış
ilk katında da vişne kompostosu jelatinle hazırlanmış
çikolata kırıkları ve dilimlerin üzerinde mevsimi olamamasına rağmen taze kiraz vardı..
umarım yardımcı olabilmişimdir:)
gölün yamaçları kayak noktası feldbergsonrasında evin yolunu tuttuk ve güzel bir günü tamamladık yol üzerinde çok güzel doğa manzarasını görüntüleyemedim makine arabanın bagajındaydı başka sefere yeni bir postla anlatırım belki..
schwarzwald - karaorman gezisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...