22 Ağustos 2010 Pazar

DEFNELİ ZEYTİNYAĞLI ŞAMPUAN

Geçmişi mitolojik çağlara kadar uzanan defne, güzellik ve güzel kokunun sembolü olarak bilinir yüzyıllardır. Saç dökülmelerine karşı defne yağı, saç diplerine yedirilerek kullanılır. Defne, saç diplerindeki hücreleri aktivite ederek saç tellerinin güçlenmesini, çevre şartları, kimyasal temizleyiciler ve çeşitli
nedenlerden kaynaklanan kepeklenen azalmasını ve zamanla durmasını, ciltte oluşan ölü derilerin atılmasını hızlandırarak sivilce, kırışıklık, istenmeyen leke ve yağların azalmasını sağlar. Dünyada en değerli yağların çıkarıldığı defne ağaçları yoğun olarak Hatay yöresinde yetişmektedir. Ayrıca defne yaprağı ve yağından yapılan kremler, adale ve kas gevşetici olarak kullanılmaktadır.


Defne şampuanı, deri gözeneklerinin açılmasını saçların rahat oksijen almasını sağlar. Saçın yağlanmasını geciktirir ve sağlıklı saçlar için ideal bir ortam hazırlar. Defne ve zeytinyağı içeriğindeki E vitamini başta olmak üzere, diğer tabi vitaminler, sürekli kullanımda saç ve saç diplerini beslemeye, yıpranmış ve kırılmış saçları onarmaya, zayıf ve ince telli saçların güçlenmesine, gür, dolgun ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Kullanım şekli : Düzenli kullanımı halinde, saçların daha çabuk ve sağlıklı uzamasını sağlayan defne şampuanın sık yıkamalarda iki kere, diğer şekillerde üç kere bolca köpürtülerek ve saç diplerine parmak ucuyla yedirilmek suretiyle kullanılması, defne şampuandan önce ve sonra başka şampuan kullanılmaması tavsiye edilir.

Saç üzerindeki etkileri : İlk kullanımdan itibaren saçın yağlanmasını geciktirmiş ve farklı, tabii bir ferahlık vermiştir. Zamanla saçlarda gürlük, dolgunluk ve saç yoğunluğunda artış gözlemlenmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...