28 Ocak 2013 Pazartesi

Streç Film

Ambalajın vazgeçilmez ürünlerinden biri olan streç film, 17 ve 23 mikron 50 cm olarak kullanıma sunulmaktadır. Depolama ve sevkiyat aşamalarında büyük kolaylıklar sağlayan palet streç filmi şeffaf plastik bir malzemeden üretildiği için içini göstermektedir. Genelde palet üzerine yerleştirilmiş kolilerin etrafı karton köşebent yardımı ile sabitlenerek etrafına streç film sarılır. 3/1 ve ya 3/2 oranında gerdirilerek kullanılan palet streç filmleri ürünlerin taşıma esnasında dağılıp dökülmesini engellerken, depolanma esnasında da ürünleri toz nem gibi dış etkenlerden korumaya yardımcı olur.

Palet streç filmler, piyasada 6' adetlik koliler halinde ve 300 metre olarak satılırlar. Genelde koli ile satılan streç filmlerini çevrenizdeki hırdavatçılardan ve ambalaj malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz. 17 mikron streç filmler 23 mikron streç filmlere göre daha ince olduklarından daha hafif malzemeleri sarmak için, 23 mikron streç filmler ise daha ağır malzemelerin sarılmasında kullanılır. 

Fiyatları 300 metre olmak koşulu ile 17 mikronlar için 9,85 TL + kdv, 23 mikronlar için de 12,75 TL + kdv olarak uygundur. Daha pahalı olan yerlerden satın almaya gerek yoktur. Streç film üretiminde kullanılan hammadde tek çeşit olduğu için markasının hiç bir önemi yoktur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...