19 Mayıs 2012 Cumartesi

NESQUİKLİ ISLAK KEK ve DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

NESQUİKLİ ISLAK KEK ve DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HAKKINDA:( Bilgiler wikipedia.org sitesi 2007 itibariyla dünyadan verilerdir)
-Kadınlara karşı şiddet dünyada en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçtur.
-Tahminlere göre 113 ile 200 milyon arasında kadın demografik olarak kayıp (yok) görünmektedir. Ya doğar doğmaz öldürülmüşler (erkek çocuğun kız çocuğa tercih edilmesi) ya da erkek kardeşleri ve babalarıyla eşit derecede gıda ve tıbbi olanaklara ulaşamamışlardır.
-Fuhuşa zorlanan ya da bunun için satılan kadınların sayısı yılda 700.000 ila 4.000.000 arasındadır. Cinsel kölelik düzeninden elde edilen kazançlar yılda tahminen on iki milyar dolardır.
-Küresel olarak, on beş ile kırk beş yaş arası kadınlar, kanser, sıtma, trafik kazaları ve savaşlardan daha ziyade, erkek şiddetinin sonucu hayatını kaybetmekte veya sakatlanmaktadır.
-En az üç kadından biri dövülmüş, cinsel ilişkiye zorlanmış ya da hayatı boyunca başka türlü suistimal edilmiştir (tecavüz, kötü davranış). Genellikle, suistimal eden kişi aileden bir üye ya da kadının tanıdığı bir kimsedir. Ev içi şiddet, bölge, kültür, etnik köken, eğitim, sınıf ve din ne olursa olsun kadınlara karşı en yaygın suistimal şeklidir.
-Dinsel, kültürel vb. nedenlerle yılda iki milyondan fazla kız çocuğunun genital organlarına hasar verilmektedir (kadın sünneti). Bu oran, 15 saniyede bir kız çocuğudur.
-Sistematik tecavüz yeryüzündeki birçok çatışmalarda bir terör silahı olarak kullanılmaktadır. Ruanda soykırımı (1994) esnasında 250.000 ila 500.000 kadının tecavüze uğradığı tahmin edilmektedir.
-Araştırmalar, kadına karşı şiddet ile HIV virüsü arasında yükselen bağlantıyı göstermekte ve HIV bulaşmış kadınların daha fazla şiddete maruz kaldıklarını, şiddet kurbanlarının da HIV bulaşma risklerinin daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

2007 de kadınlar hakkında dünya verileri bunlardır.Peki degişen birşeyler oldu mu acaba?Ya da bizler degiştirmek için birşeyler yaptık mı?

NESQUİKLİ ISLAK KEK MALZEMELERİ:

  • 1-1,5 su bardagı toz şeker
  • 3 adet yumurta
  • 1 su bardagı süt
  • 5 yemek kaşıgı veya 1 çay bardagı kadar Nesquik
  • 1 su bardagı sıvı yag
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 3 su bardagı kadar un
  • hindistan cevizi(üsütüne dökmek için)

Yumurta ve şekeri iyice çırpıyoruz.İçerisine ilk önce sıvıyagı,sütü ve nesquiki ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.Bu karışımdan 1 su bardagını bir kenara ayırıyoruz.Kalan karışımın içine azar azar unu ilave ediyoruz üstüne kabartma tozunu ve vanilyayı ekleyip kaşıkla karıştırıyoruz.Yaglanmış kek kalıbına döküp önceden 180C ısıtılmış fırında pişiriyoruz.Piştikten sonra fırından çıkarıp ayırdıgımız 1 su bardagı karışımı üstüne döküyoruz.Kek soslu karışımı çektikten sonra dilimliyoruz ve üstüne hindistan cevizi serpip servis ediyoruz.

Afiyet olsun.

NESQUİKLİ ISLAK KEK ve DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...