19 Nisan 2012 Perşembe

Volkswagen Kadınlarla

Yeni yarışma başladı. Yarışma aracılığıyla otomobil üreticisi Volkswagen; makine, mekatronik,  otomotiv ve elektro teknik mühendisliği alanlarında yapılan bitirme tezlerini ödüllendirerek genç kadınlara teknik alanda araştırma ve geliştirme çalışmalarını uygulamalı olarak yaşama şansı veriyor.

Volkswagen binek araçlar geliştirme bölümü başkanı ve yarışmanın destekleyicisi Dr. Ulrich Hackenberg, "Woman DrivING Award bu yıl "Yakıtımız sizin düşünceleriniz" sloganı altında gerçekleştiriliyor. Çünkü Volkswagen bünyesinde kadın mühendislerimizin belirleyici katılımından yoksun teknik bir yenilik neredeyse yok. Mühendislik artık uzun bir zamandır sadece erkeklere ait bir alan olmaktan çıktı. Volkswagen bu yarışmayla yeni nesil üniversite mezunu kadınları yarının otomobillerini birlikte şekillendirmek için cesaretlendiriyor." ifadelerini kullandı.

Firma bünyesinde kadın personel teşviki ve istihdamı sadece teknik gelişimde değil genel olarak merkezi bir önem taşıyor. 2010 yılında düzenlenen yarışmada birinci olan Dr. Eva Schießwohl firmanın kadın mühendislere tanıdığı şansa bir örnek teşkil ediyor. Beyrut kökenli 31 yaşındaki genç mühendis, 7 kadın ve erkekten oluşan ve Volkswagen araçlarında yakıt teknolojilerinin günlük kullanımı üzerine çalışmalar yürüten bir araştırma ekibini yönetiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...